لطفا مجری نشوید!

لطفا مجری نشوید!

حرفهای تکراری، اجراهای تکراری

تصور کنید شب، پس از پایان ساعات کار یا دانشگاه به منزل می رسید، کنترل را در دستان خود گرفته و تلویزیون را روشن می کنید.

از این شبکه به آن شبکه، از بالا به پایین، هر برنامه با یک مجری، گوینده ها یکی پس از دیگری در قالب های تکراری، کسل کننده و تقلیدی.

بدون خلاقیت، تمرکز و تنوعی چشمگیر....

البته نباید از برنامه سازها هم غافل شد، به گمان آنها هم انگیزه ای برای تولید یک برنامه با سوژه ای جذاب ندارند. به همین دلیل مجری های ما هم با ورود و اجرای برنامه می خواهند یک شبه معروف شده و با تقلید از مجریان موفق و متخصص اجرای خود را ادامه می دهند. در این بین باید به حال بیننده افسوس خورد که مجبور است برای سرگرمی هم که شده سوتی ها، تکرارها و جنجالهای خالی از جذابیت این مجریان را تحمل نماید.

چه شد که به اینجا رسیدیم؟!

نه به آن قدیم ها که مجری و گوینده ها بسیار خشک، رسمی و بدون هیچ حرکتی برنامه اجرا می کردند و حالا که به جایی رسیدند که خیلی لوس و بی مزه شده اند. البته هنوز هم هستند مجری های کاربلد و حرفه ای، که تعدادشان به اندازه انگشتان یک دست هم نیست.

در کل شاید بتوان گفت یکی از دلایل مهمی که باعث شده تعداد گوینده های توانمند زیاد نباشد این است که بیشتر این افراد بدون هیچ آموزش علمی و تخصصی در رسانه ها ظاهر می شوند.

پس به افرادی که تمایل دارند وارد این عرصه گویندگی و مجریگری شوند و یا حتی دوستانی که تجربه اجرا داشته اند، پیشنهاد می شود برای دیده شدن و از همه مهمتر ماندگار شدن در قاب تلویزیون و یا رادیو حتما آموزشهای تخصصی و حرفه ای را زیر نظر افرادی که در این زمینه تجربه های ارزنده ای دارند، بگذرانند.

در صورت تمایل به گذراندن دوره های تخصصی گویندگی و اجرا روی لینک کلیک نمایید و از سایت ما دیدن نمایید.