خانم هما نیکخواه موسس آموزشگاه نیکخواه
 هما نیکخواه 
موسس آکادمی نیکخواه

 موسس و مدیر آکادمی هنری نیکخواه

خانم هما نیکخواه مدیر و موسس "آکادمی نیکخواه" یکی از جوان ترین مدیران آموزشگاههای هنری دانست. جالب است بدانید که از تاسیس شعبه دوم آموزشگاه او بیش از یک سال هم نمی گذرد، اما وی در این مدت کوتاه توانسته بسیار خوش بدرخشد.

همه می دانند که راه انداختن کسب و کار به خصوص کاری که مرتبط با هنر و هنرمند باشد در این روزگار کاریست بسی دشوار، به خصوص برای یک بانوی جوان!

چرا آموزشگاه هنری؟!

هما نیکخواه از 8 سال قبل رویای مجریگری داشت، حال برای تحقق رویای شیرین خود باید ورود به این عرصه را از آموزش آغاز می کرد، که پس از تحقیق و پرس و جوی بسیار در یک آموزشگاه به ظاهر حرفه ای ثبت نام نمود، اما پس از مدتی او و هم آموزشگاهی هایش متوجه شدند که تمام وعده و وعیدهای مدیر آموزشگاه دروغی بیش نبود و چهره های تلویزیونی که قرار بود در کلاس تدریس کنند حتی یک بار هم در آنجا دیده نشدند، آنها به هر بهانه ای از هنرجویان پول می گرفتند و شهریه ای که از ابتدا مشخص کرده بودند، در پایان ترم 2 برابر شد و مسائل اخلاقی هم که بماند…

وی همانجا با خود عهد بست که روزی آموزشگاهی دایر کند که خانواده ها با اطمینان دختران و پسران خود را به مرکز هنری بسپارند، آموزشگاهی که هدفش خالی کردن جیب هنرجویان نباشد، یا به هر تعهدی که قبل از ثبت نام به هنرجو داده می شود جامه عمل بپوشاند، همچنین مکان و تجهیزاتی در خور شأن و شخصیت هنرمندان و هنرجویان مهیا سازد.

“آکادمی نیکخواه” چگونه شناخته شد؟

هما نیکخواه رسیدن به آرزوی خود را دست یافتنی نمی دانست، بنابراین برای همیشه از ایران مهاجرت نمود و به اروپا رفت.

این بانوی جوان پس از یک سال از آرامش آنجا بهره برد به این قطعیت رسید که باید آرزوی خود را محقق کند، پس در کمال ناباوری خانواده و اطرافیان به کشور بازگشت و از فردای برگشتن، کفشهای آهنین به پا نمود.

پس از حدود یک سال تلاش و پیگیری توانست پروانه تأسیس آموزشگاه هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای، وابسته به وزارت کار را دریافت نماید و در تیرماه سال 96 اولین را در آموزشگاه خود برپا نماید.

عکس خاطره انگیز که در بالا مشاهده می فرمایید، در کنار اولین مجری بانوی استندآپ کمدی خانم "مهسا ایرانیان" و هنرجویان مستعد ایشان در آموزشگاه نیکخواه می باشد.

رویای هما نیکخواه که به واقعیت پیوست…

آغاز راه برای هما نیکخواه بسیار دشوار بود و گام نهادن در این مسیر همراه با شرایط بحرانی از نظر مالی برایش رقم خورد، اما وی همچنان امیدوار و راسخ ادامه داد.


سخنرانی خانم هما نیکخواه در اولین سمینار بین المللی ایزی بایو ایران در هتل اسپیناس

تا جاییکه بعد از این مدت همه او را به عنوان مدیری تلاشگر، صبور، قاطع و دوست داشتنی می شناسند.

هم اکنون تعداد زیادی از چهره های سینما و تلویزیون که این مدیر جوان با وسواس فراوانی آنها را گلچین نموده به عنوان مدرس در آکادمی مشغول به تدریس می باشند.

رویای هما نیکخواه اینگونه عملی شد که توانسته در محیطی شاداب و پرانرژی، در کنار سلامت اخلاقی و استادان جوان و مجرب هنرجویان بسیاری را جذب این آموزشگاه حرفه ای و استاندارد کند در حالیکه هر روز نیز بر تعداد مشتاقان به هنر افزوده می شود.

 

خبرگزاران گروه نبض بازار نیز معرف تلاشهای ایشان بوده اند، که در لینک نبض بازار می توانید مشاهده نمایید.

 

وی افتخار می کند که هنرجویان مستعدی از این آکادمی به دنیای هنر (مجریگری، بازیگری، استندآپ کمدی و موسیقی) راه پیدا نموده اند و هم اکنون در شبکه های مختلف تلویزیونی و پروژه های هنری رویای خود را در مسیری درست دنبال می کنند.

شاید وی را بتوان کارآفرین نیز دانست، چون در حال حاضر برای حدود 8 نفر(پرسنل آموزشگاه و کادر تبلیغاتی) اشتغال زایی نموده است.

هما نیکخواه معتقد است با یاری پروردگار مهربان، همراهیِ خانواده و حمایت جناب دکتر خانلری در مسیر موفقیت گام بر می دارد.